آیا کارفرمایان و مدیرعامل می توانند از بیمه بیکاری استفاده کند؟

در

📌آیا کارفرمایان و مدیرعامل
می توانند از بیمه بیکاری استفاده کند؟

خیر، به موجب تبصره ۵ ماده ۴ قانون تأمین اجتماعی الحاقی سال ۱۳۸۷، در مواردی که کارفرمایان موضوع بند (۴) ماده (۲) قانون تأمین اجتماعی، اشخاص حقیقی باشند و همچنین مدیران اشخاص حقوقی غیردولتی میتوانند با پرداخت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما به ترتیب مقرر در ماده ۲۸ قانون تأمین اجتماعی و اصلاحات بعدی آن، از تاریخ اشتغال به کار در کارگاه در زمره مشمولین قانون تأمین اجتماعی قرار گیرند.

 به موجب بند ۲ تبصره ماده ۱ قانون بیمه بیکاری مصوب سال ۱۳۶۹ نیز بیمه شدگان اختیاری از شمول مقررات قانون بیمه بیکاری مستثنی شده اند.

❇️ با توجه اینکه کارفرمایان و مدیرعامل در زمره بیمه شدگان اختیاری قرار می گیرند لذا مشمول بیمه بیکاری نمی باشند.

✅ ضمناً دادنامه شماره ۱۱۸۲ مورخه ی ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ صادره از هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نیز مبنا صادر شده است.

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

تامین اجتماعی و قانون کار

آیا کارفرمایان و مدیرعامل می توانند از بیمه بیکاری استفاده کند؟قانون تأمین اجتماعی و اصلاحات بعدیکارفرما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
بستن
شماره های تماس

Arianik hesab