تمدید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۹۹ تا آخر خرداد 1400 برای مشاغل آسیب دیده از کرونا

در
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: مهلت پرداخت مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده ۹۹ تا پایان خرداد ۱۴۰۰ امهال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در ستاد ملی کرونا با توجه به آثار اقتصادی کرونا تصمیماتی برای واحد‌های تولیدی گرفته شد که قدری بتوانند سرپا باشند.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی اصناف و اینکه برخی از واحد‌ها امکان فروش محصولات خود را نداشتند، اما بر اساس روال متعارف چک‌هایی را صادر کرده اند و عملاً امکان پر کردن موجودی حساب و پرداخت چک را پیدا نمی‌کنند و این به طور زنجیره بار مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: تصمیم‌گیری در این مورد ابعاد مختلفی دارد، اما در مجموع ستاد ملی کرونا به این تصویب رسید که برای بازه از اول تا ۲۰ اردیبهشت، یک تنفسی به مبادلات با چک دهد و بانک‌ها و موسسات اعتباری از صدور گواهی پرداخت نشدن چک اجتناب کنند و محاکم و ضابطین قضایی هم از صدور اجرائیه و اجرای آن‌ها خودداری کنند یعنی گویی که یک فرصتی را ایجاد کردیم تا این شرایط غیر عادی به شرایط عادی برگردد.

وی اظهار داشت: به سبب همین محدودیت‌ها ممکن است بعضی از واحد‌ها نتوانسته باشند مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده ۹۹ خود را پرداخت کند و ممکن است اقساط معوق داشته باشند و سررسید اقساط رسیده باشد، مهلت پرداخت تا پایان خرداد ۱۴۰۰ امهال شد.

توجه:

 با توجه به ابهامات فراوان و عدم وجود دقت در سخنان آقای نهاوندیان منجمله اینکه آیا این تمدید مشمول کل مودیان است یا صرفا بخشی از آنها، آیا صرفاٌ زمان پرداخت ارزش افزوده زمستان 1399 تمدید شده با مهلت تسلیم اظهارنامه ارزش افزوده و …. باید منتظر ماند تا سازمان امور مالیاتی بخشنامه اجرایی در این خصوص را صادر و ابلاغ نماید(1400/02/11).

مشاهده فیلم مصاحبه معاون رییس جمهور

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

ارزش افزودهموضوعات مالیاتی

آیا ارزش افزوده دوره چهارم 99 تمدید شده است؟ارزش افزوده زمستان ۹۹ تمدید شدتمدید ارزش افزودهتمدید ارزش افزوده تا آخر خرداد ۱۴۰۰تمدید ارزش افزوده دوره چهارم 1399تمدید زمان پرداخت ارزش افزودهتمدید زمان پرداخت ارزش افزوده زمستان ۹۹تمدید مهلت ارزش افزوده زمستان1399تمدید مهلت پرداخت ارزش افزودهمصوبه ستاد کرونامعاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: مهلت پرداخت مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده ۹۹ تا پایان خرداد ۱۴۰۰ امهال شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبرمهلت پرداخت تا پایان خرداد ۱۴۰۰ امهال شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated
بستن
شماره های تماس

Aria Nik Hesab